U srijedu 07.XII.2016. godine 21 vrtićke djece posjetilo je u sklopu svojeg vjerskog programa sa svojim tetama našu župnu crkvu koju su razgledali i upoznali se s crkvenim prostorom. Djecu posebno veseli crkveno zvono te razne slike svetaca. Posebice su djeca rado slušala što je to ispovjedaonica. Na kraju su sa svojim tetama otpjevali adventsku pjesmu „Visom leteć ptice male“ te s kapelanom izmolili molitvu Gospodnju „Oče naš“. Djeca s tetama su poklonila kapelanu sliku koju su naslikali, a djeca su zauzvrat dobili čokoladice.

Pohvalno je da roditelji već od malih nogu djecu upisuju u vjerske vrtićke programe kako bi djeca rasla u Božjemu duhu i naučili ljubiti Boga i svakoga čovjeka kako nas je Krist naučio. Također je pohvalno da roditelji sa svojom malom djecom dolaze na svetu Misu te tako primjerom djecu uče o važnosti vjere u životu.

Na prvi petak u mjesecu prosincu, koji je na poseban način posvećen Presvetom Srcu Isusovu i prvu subotu koja je posvećena Bezgrešnom Srcu Marijinu, župni vikar Tihomir vlč. Ciglar obišao je bolesne i nemoćne naše župe koji su zaželjeli obaviti kršćansku dužnost pred Božić; ispovjediti se i primiti bolesničko pomazanje i svetu Pričest.

02.12. bila je u Slakovcu u staračkome domu sveta Ispovijed i sveta Misa za korisnike doma. Uvijek se okupi lijep broj ljudi koji su željni Boga i koji u svojoj starosti, bolesti i samoći vide Boga kao pomoćnika i tješitelja te svoje žrtve daju Bogu na razne nakane. Nakon toga župni vikar obišao je i 20-ak župljana po svim selima župe kako bi im Krist udijelio preveliko svoje milosrđe po svetim sakramentima i kako bi ljudi bili zadovoljniji i osjetili da nisu zaboravljeni.

Osim svetih sakramenata ljudi su željni i blizine svećenika i razgovora. Tako gospođa Ana Golub iz Nedelišća kaže da se moli za svećenike i da dok je mogla u svojoj mladosti rado je pomagala župnicima oko kućanskih i poljoprivrednih poslova. Upravo po jednostavnim i skromnim ljudima, onima koji su siromašna duha pripada kraljevstvo Božje, govori nam naš Gospodin. Zato je dobro imati na umu da trebamo svi biti blizu bolesnima i nemoćnima jer ako se mole za nas, zasigurno da će Gospodin njihove molitve rado uslišati.

Na spomendan sv. Huberta biskupa i zaštitnika lovaca, 03. XI. 2016. godine, u 17.00 sati, kapelan vlč. Tihomir Ciglar služio je svetu Misu za sve žive i pokojne članove lovačkoga društva „Fazan – Nedelišće“. Okupilo se dvadesetak članova našega lovačkoga društva sa svojim predsjednikom, gosp. Zvonimirom Hlebecom, koji su na taj način željeli proslaviti Gospoda Boga po svetome Hubertu.

Lovci su potaknuti da zahvaljuju i traže Boga u prirodi jer se Bog lako očituje i otkriva u djelima svojima. Lovci, osim lova, i čuvaju životinje i vode brigu o šumama i poljima. Na taj način čine i dobra djela jer služe općemu dobru. Neka sve lovce zato prati zagovor sv. Huberta, zaštitnika lovaca.

U subotu, 05. XI. 2016, u našu župu došli su u posjet dvojica sjemeništaraca Leo Vrančić iz Petrijanca i Luka iz Ivanjske sa svojim prefekom vlč. Josipom Đurinom, našim bivšim kapelanom. Sjemeništarci su se upoznali sa životom i poviješću naše župe i crkve. Župnik preč. Nikola Samodol ih je potaknu u razgovoru da nastave slijediti Krista kroz svećenički poziv.

Međubiskupijsko sjemenište na Šalati u Zagrebu je crkvena ustanova koja ima svrhu odgajati srednjoškolce ka svećeništvu. Sjemenište je dao izgraditi nadbiskup zagrebački dr. Antun Bauer, a ono je počelo sa radom od 1928.godine. Unatoč tome što se broj sjemeništarac znatno smanjio u odnosu na svoje početke, ipak ima i danas tako mladih ljudi koji se odvažuju reći Kristu Gospodinu „Evo me!“ poput dječaka Samuela iz Svetoga pisma. Molimo i mi da naša župa dobi novo svećeničko zvanje, ali osim molitve potičimo i odgajajmo naše mlade za svećenički i redovnički poziv.

U selu Pušćine koje pripada župi Nedelišće, u prekrasnoj filijalnoj crkvi, svečanom svetom Misom u 11.00 sati koju je služio vlč. Branko Horvat uz susluženje domaćeg župnika preč. Nikolu Samodola i kapelana vlč. Tihomira Ciglara, proslavljena je svetkovina uznesenja BDM na nebo ili kako domaći narod kaže „Velika Meša“. Na taj dan spominjemo se usnuće Presvete Bogorodice Marije tj. njezinoga slavnoga uzlaza na nebo, dušom i tijelom, gdje je okrunjena od Presvetog Trojstva za kraljicu neba i zemlje. Vlč. Branko Horvat u propovijedi je istaknuo kako kršćanin mora pred sobom uvijek imati kao motivaciju za svoje djelovanje raj, kraljevstvo Božje. Da bi došli u raj, moramo poput Presvete Bogorodice Marije na nebo uznesene, Gospodinu odgovarati „Neka mi bude po Tvojoj riječi.“