U subotu, 05. XI. 2016, u našu župu došli su u posjet dvojica sjemeništaraca Leo Vrančić iz Petrijanca i Luka iz Ivanjske sa svojim prefekom vlč. Josipom Đurinom, našim bivšim kapelanom. Sjemeništarci su se upoznali sa životom i poviješću naše župe i crkve. Župnik preč. Nikola Samodol ih je potaknu u razgovoru da nastave slijediti Krista kroz svećenički poziv.

Međubiskupijsko sjemenište na Šalati u Zagrebu je crkvena ustanova koja ima svrhu odgajati srednjoškolce ka svećeništvu. Sjemenište je dao izgraditi nadbiskup zagrebački dr. Antun Bauer, a ono je počelo sa radom od 1928.godine. Unatoč tome što se broj sjemeništarac znatno smanjio u odnosu na svoje početke, ipak ima i danas tako mladih ljudi koji se odvažuju reći Kristu Gospodinu „Evo me!“ poput dječaka Samuela iz Svetoga pisma. Molimo i mi da naša župa dobi novo svećeničko zvanje, ali osim molitve potičimo i odgajajmo naše mlade za svećenički i redovnički poziv.

Na spomendan sv. Huberta biskupa i zaštitnika lovaca, 03. XI. 2016. godine, u 17.00 sati, kapelan vlč. Tihomir Ciglar služio je svetu Misu za sve žive i pokojne članove lovačkoga društva „Fazan – Nedelišće“. Okupilo se dvadesetak članova našega lovačkoga društva sa svojim predsjednikom, gosp. Zvonimirom Hlebecom, koji su na taj način željeli proslaviti Gospoda Boga po svetome Hubertu.

Lovci su potaknuti da zahvaljuju i traže Boga u prirodi jer se Bog lako očituje i otkriva u djelima svojima. Lovci, osim lova, i čuvaju životinje i vode brigu o šumama i poljima. Na taj način čine i dobra djela jer služe općemu dobru. Neka sve lovce zato prati zagovor sv. Huberta, zaštitnika lovaca.

Na blagdan sv. Florijana mučenika, zaštitnika vatrogasaca, zaštitnika od požara i poplava, sveca koji se posebno časti u našim sjevernim krajevima Hrvatske, proslavili smo njegov dan u kapeli sv. Florijana u Nedelišću u ulici Martina Viljevca svetom Misom u 18.00. Prije toga Božji narod obavio je svibanjsku pobožnost. Na svetu Misu došli su u svečanom stroju (mimohodu) praćeni limenom glazbom vatrogasci dobrovoljnih vatrogasnih društava općine Nedelišće. Svetu Misu služio je kapelan vlč. Tihomir Ciglar. U propovijedi, osim životopisa svetoga Florijana, kapelan je istaknuo da treba uvijek isticati ono dobro, što kršćani, posebice vatrogasci rade za društvo i za opće dobro. Također, u propovijedi je rečeno da su svi, posebice vatrogasci dužni javno iskazivati svoju vjeru poput svetoga Florijana koji je za svetu vjeru Gospodina našega Isusa Krista dao svoj život.

U selu Pušćine koje pripada župi Nedelišće, u prekrasnoj filijalnoj crkvi, svečanom svetom Misom u 11.00 sati koju je služio vlč. Branko Horvat uz susluženje domaćeg župnika preč. Nikolu Samodola i kapelana vlč. Tihomira Ciglara, proslavljena je svetkovina uznesenja BDM na nebo ili kako domaći narod kaže „Velika Meša“. Na taj dan spominjemo se usnuće Presvete Bogorodice Marije tj. njezinoga slavnoga uzlaza na nebo, dušom i tijelom, gdje je okrunjena od Presvetog Trojstva za kraljicu neba i zemlje. Vlč. Branko Horvat u propovijedi je istaknuo kako kršćanin mora pred sobom uvijek imati kao motivaciju za svoje djelovanje raj, kraljevstvo Božje. Da bi došli u raj, moramo poput Presvete Bogorodice Marije na nebo uznesene, Gospodinu odgovarati „Neka mi bude po Tvojoj riječi.“

Sveta Potvrda je sakrament koji daje puninu Duha Svetoga te sedam Njegovih darova. Da bi taj sakrament primili u što većoj vjeri 75 osmaša pripremalo se kroz župnu katehezu prošle i ove godine kao i kroz školski vjeronauk. Na dan župnog klečanja, 20.IV., na večernjoj svetoj Misi, ispitao ih je o vjeri izaslanik našega biskupa, mons. Antun Perčić. Djeca su pokazali da znaju i razumiju bit vjere. Dan prije svete Potvrde, djeca sa svojim kumovima i roditeljima su pristupili svetoj Ispovijedi kako su mogli u stanju posvetne milosti primiti sakrament sv. Potvrde. Djeca su dobila Sveto pismo kao dar kako bi sve više se upoznavali sa Gospodinom Bogom. Na samoj svečanosti svete Potvrde, djeca su se zahvalila djelitelju mons. Antunu Perčiću, župniku Nikoli Samodolu te kapelanu Tihomiru Ciglaru na svemu. Župnik Nikola je podsjetio firmanike da od sada pa nadalje ih se očekuje redovito u crkvi na svetome bogoslužju.