ŽUPNE OBAVIJESTI

IZ ŽIVOTA ŽUPE

SVETA MISA U STARAČKOME DOMU U SLAKOVCU

Vlč. Tihomir Ciglar služio je sv. Misu u domu za starije osobe u Slakovcu, a na poziv ravnateljice doma, gđe. Nikolina Buza Lehkec. Godišnje nekoliko puta ili po potrebi korisnika doma, župni vikar opslužuje njihove duše hraneći ih svetim sakramentima i R... Opširnije

HODOČAŠĆE U ZAGREB

Na blagdan sv. Alojzije Gonzage, 21.VI.2017., skupina župnih suradnika uputila se na hodočašće u Zagreb. Prvo smo posjetili franjevačku crkvu na Kaptolu gdje smo slušali o povijesti samostana, crkve ali i franjevačkog reda u Hrvatskoj. Nakon toga pohodili... Opširnije

Obnova pokrajinskih oltarnih slika u župnoj crkvi

03.06.2017 Nakon što je prošle godine obnovljena fasada na župnoj crkvi, ove godine krenuli smo s obnovom pokrajinskih oltara sv. Vida i sv. Antuna Padovanskog. U prvoj fazi obnove, restaurirane su oltarne slike sv. Vida i sv. Marije Magda... Opširnije

Proslava Sv. Florijana u Nedelišću

04.05.2017 U 18.00 sati pri kapeli sv. Florijana u ulici M. Viljevca u Nedelišću, služena je sveta Misa za sve žive i pokojne članove DVD-a Nedelišće i DVD-a koji pripadaju općini Nedelišće. Sv. Misu je služio vlč. Tihomir Ciglar koji je u... Opširnije

SLAVLJE SVETE POTVRDE U NEDELIŠĆU

29.04.2017 76 osmaša je u subotu, 29.IV.2017. primilo puninu Duha Svetoga u sakramentu svete Potvrde kojeg im je podijelio preč. Damir Bobovec, izaslanik našega varaždinskoga biskupa Josipa. Na početku su riječ dobrodošlice preč. Damiru up... Opširnije

SVETAC TJEDNA

SVETI KLEMENT I., papa i mučenik – I. stoljeće

Bio je učenik apostola i očevidac najranijeg poklada vjere, kao i plodan pisac, te ga se zato ubraja među apostolske oce. Imao je izniman ugled u rimskoj zajednici, pa ne čudi što mu se mnoga djela pripisuju kao autoru, a riječ je o spisima koji su poznati kao Pseudoklementine. Sa sigurnošću se pak može reći da je on autor samo Poslanice Korinćanima, spisa koji predstavlja bogato vrelo za izučavanje života  prve Crkve, a u kojemu progovara o nemilim podjelama koje su nastale u korintskoj zajednici, te nastoji pridonijeti prestanku napetosti. Bio je četvrti papa. Prema predaji, podnio je mučeničku smrt za vrijeme progona cara Trajana, a legenda iz IV. st. navodi kako je obratio veći broj pogana na kršćanstvo, pa su ga zbog toga optužili, privezali za sidro i tako ga bacili s broda u Crno more. Opširnije

Gospodin Isus Krist najviše svojih čudesa je učinio na bolesnicima. Stoga, u centru crkvenog djelovanja su upravo bolesnici. Po bolesnicima kršćanin može se približiti Bogu i uračunava mu se u pravednost svako dobro djelo učinjeno bolesnicima, starcima i nemoćnima.
Zato i ove godine je svećenik pohodio bolesnike i starce u staračkom domu u Slakovcu te im donio svete sakramente; bolesničkog pomazanja, ispovijedi i svete euharistije. Također, župni vikar je obišao i starce i bolesnike koji su u svojim kućama kako bi i oni osjetili blizinu i utjehu Božju. Možemo reći da kruna svega toga je bila u svetoj Misi, 02.IV.2017., kada je u 14.00 sati bila sveta Misa u župnoj crkvi za sve one koji još mogu doći uz pomoć bližnjih u crkvu kako bi se ispovjedili, primili bolesničko pomazanje i pričestili se te tako dočekali Uskrs. Među njima bila je i naša najstarija župljanka, gđa Marija Bacinger z Nedelišća koja ima 101-u godinu života te našu katoličku svetu vjeru živi svaki dan u molitvi i razmišljanju o svetinjama.
Nakon toga, djelatnice župnoga Caritasa su za sve prisutne priredile domjenak u župnom uredu.

 

NEDJELJNA MISAO

33. nedjelja kroz godinu

TALENTI I MUDRO UPRAVLJANJE Izr 31, 10-13.19-20.30-31, Ps 128, 1-5, 1Sol 5, 1-6, Mt 25, 14-30.              Jedan od uvjeta za ulazak u Kraljevstvo Božje je raspolaganje Božjim darovima, talentima. Kakvi smo upravitelji i što činimo s povjerenim nam dužnostima i stvarima, takvu ćemo i nagradu primiti u vječnosti, o Kristovu drugu dolasku. O tome smo slušali o današnjem svetome evanđelju kojega je zapisao sveti Matej. Imamo, dakle, govor o čovjeku koji odlazi na put i daje talente na upravu svojim slugama, govor u spomenutim slugama, govor o talentima i govor o nagradi i kazni. O svemu tome ćemo danas promišljati. Čovjek gospodar. Naime, najprije Gospodin Isus o ovoj prispodobi govori o čovjeku koji odlazi na put, a onda o gospodaru. To nam želi reći da On sam je pravi Bog i pravi čovjek. On sam ima vlast svakome čovjeku dati što želi. To je gospodar koji je velikodušan jer daje ogromne svote svojim slugama. To je gospodar koji ima veliko povjerenje u...

Opširnije

ŽUPNA HODOČAŠĆA

HRVATSKO NACIONALNO SVETIŠTE MAJKE BOŽJE BISTRIČKE

03.06.2017.

SVETIŠTE MAJKE BOŽJE TRSATSKE U RIJECI

01.07.2017.

EUHARISTIJSKO SVETIŠTE PREDRAGOCJENE KRVI KRISTOVE U LUDBREGU

02.09.2017.

MEDIA

FOTO GALERIJA

ŽUPNI LISTIĆ

KATOLIČKI TISAK

POVEZNICE

FACEBOOK