ŽUPNE OBAVIJESTI

IZ ŽIVOTA ŽUPE

HODOČAŠĆE U ZAGREB

Na blagdan sv. Alojzije Gonzage, 21.VI.2017., skupina župnih suradnika uputila se na hodočašće u Zagreb. Prvo smo posjetili franjevačku crkvu na Kaptolu gdje smo slušali o povijesti samostana, crkve ali i franjevačkog reda u Hrvatskoj. Nakon toga pohodili... Opširnije

Obnova pokrajinskih oltarnih slika u župnoj crkvi

03.06.2017 Nakon što je prošle godine obnovljena fasada na župnoj crkvi, ove godine krenuli smo s obnovom pokrajinskih oltara sv. Vida i sv. Antuna Padovanskog. U prvoj fazi obnove, restaurirane su oltarne slike sv. Vida i sv. Marije Magda... Opširnije

Proslava Sv. Florijana u Nedelišću

04.05.2017 U 18.00 sati pri kapeli sv. Florijana u ulici M. Viljevca u Nedelišću, služena je sveta Misa za sve žive i pokojne članove DVD-a Nedelišće i DVD-a koji pripadaju općini Nedelišće. Sv. Misu je služio vlč. Tihomir Ciglar koji je u... Opširnije

SLAVLJE SVETE POTVRDE U NEDELIŠĆU

29.04.2017 76 osmaša je u subotu, 29.IV.2017. primilo puninu Duha Svetoga u sakramentu svete Potvrde kojeg im je podijelio preč. Damir Bobovec, izaslanik našega varaždinskoga biskupa Josipa. Na početku su riječ dobrodošlice preč. Damiru up... Opširnije

PRVA PRIČEST U NEDELIŠĆU

23.04.2017 Od listopada do travnja se 69 djece trećih razreda pripremalo na župnoj katehezi da primi sakrament Presvete Euharistije prvi puta u života. Stoga je naglasak stavljen na vjeru u prisutnost Božju u prilikama hostije i vina. Kada... Opširnije

SVETAC TJEDNA

SV. MATEJ, APOSTOL I EVANĐELISTA

Bio je po zanimanju carinik, a oni su bili omraženi u Židova jer su ubirali porez za rimsku vlast. Živio je u Kafarnaumu, gradiću koji je, iako nevelik, bio važan, jer se nalazio nedaleko velikog puta kojim su karavane dolazile iz pravca Sirije. Radi toga se ondje nalazilo porezno središte, kao i garnizon rimskih vojnika. Carinici su često bili neumoljivi i korumpirani, a Matej se promijenio nakon što ga je ugledao Isus kako sjedi u carinarnici te mu rekao: „Pođi za mnom!“ Nakon toga je Matej priredio gozbu za prijatelje na kojoj je bio i Isus. Nakon Isusova uzašašća i silaska Duha Svetoga na apostole, Matej je počeo propovijedati Hebrejima kojima je napisao i evanđelje na aramejskom jeziku (nažalost izvornik nije očuvan već samo grčki prijevod). Ostali ga evanđelisti, kada o njemu govore, nazivaju Levi, dok se on sam radije naziva ‘Matej’. Svoje Evanđelje završio je riječima Uskrsloga: „Pođite dakle... Opširnije

Gospodin Isus Krist najviše svojih čudesa je učinio na bolesnicima. Stoga, u centru crkvenog djelovanja su upravo bolesnici. Po bolesnicima kršćanin može se približiti Bogu i uračunava mu se u pravednost svako dobro djelo učinjeno bolesnicima, starcima i nemoćnima.
Zato i ove godine je svećenik pohodio bolesnike i starce u staračkom domu u Slakovcu te im donio svete sakramente; bolesničkog pomazanja, ispovijedi i svete euharistije. Također, župni vikar je obišao i starce i bolesnike koji su u svojim kućama kako bi i oni osjetili blizinu i utjehu Božju. Možemo reći da kruna svega toga je bila u svetoj Misi, 02.IV.2017., kada je u 14.00 sati bila sveta Misa u župnoj crkvi za sve one koji još mogu doći uz pomoć bližnjih u crkvu kako bi se ispovjedili, primili bolesničko pomazanje i pričestili se te tako dočekali Uskrs. Među njima bila je i naša najstarija župljanka, gđa Marija Bacinger z Nedelišća koja ima 101-u godinu života te našu katoličku svetu vjeru živi svaki dan u molitvi i razmišljanju o svetinjama.
Nakon toga, djelatnice župnoga Caritasa su za sve prisutne priredile domjenak u župnom uredu.

 

IZ SVETOGA EVANĐELJA PO MATEJU:

(Mt 18, 21-35)

U ono vrijeme: Petar pristupi Isusu i reče:
»Gospodine, koliko puta da oprostim bratu svomu ako se ogriješi o mene? Do sedam puta?« Kaže mu Isus: »Ne kažem ti do sedam puta, nego do sedamdeset puta sedam.«

NEDJELJNA MISAO

24. nedjelja kroz godinu

O OPRAŠTANJU I OPROSTIMA Sir 27, 30 – 28, 7, Ps 103, 1-4.8.10-12, Rim 14, 7-9, Mt 18, 21-35.             Mržnja od početka razara čovjeka i stvara zlo. Tako imamo zapisao u Knjizi Postanka kako Lamek, potomak Kajinov, ubio je čovjeka samo jer ga je ogrebao, a nadalje kaže: „„Ako će Kajin biti osvećen sedmerostruko, Lamek će sedamdeset i sedam puta.“ Danas smo slušali u Knjizi Sirahovoj kako su mržnja i srdžba jednako gnjusne, no one su u svakome grešnom čovjeku. Nije se dobro osvećivati jer će se i nama Gospodin osvetiti. Psalam nam govori kako je u Gospodina milosrđe i praštanje, dok nas sveti Pavao potiče da budemo uvijek Gospodinovi. U svetome evanđelju čuli smo kako Petar pita Gospodina koliko puta na dan treba oprostiti bratu ako se ogriješi o tebe. Petar pita da li sedam puta, što je duplo više nego što je propisivao rabinski zakon. Petar, dakle, želi da Gospodin odredi točnu cifru, no Gospodin govori da treba praštati...

Opširnije

ŽUPNA HODOČAŠĆA

HRVATSKO NACIONALNO SVETIŠTE MAJKE BOŽJE BISTRIČKE

03.06.2017.

SVETIŠTE MAJKE BOŽJE TRSATSKE U RIJECI

01.07.2017.

EUHARISTIJSKO SVETIŠTE PREDRAGOCJENE KRVI KRISTOVE U LUDBREGU

02.09.2017.

MEDIA

FOTO GALERIJA

ŽUPNI LISTIĆ

KATOLIČKI TISAK

POVEZNICE

FACEBOOK