ŽUPNE OBAVIJESTI

IZ ŽIVOTA ŽUPE

UVOĐENJE U ŽUPNIČKU SLUŽBU VLČ. TIHOMIRA CIGLARA, NOVOGA ŽUPNIKA

Nakon što je u petak, 24.VIII.2018. bila primopredaja izmđu preč. Nikole Samodola i vlč. Tihomira Ciglara, a u z prisustvo dekana preč. Ivana Hercega, dekanatskog bilježnika vlč. Stjepana Markušića te župskih ekonomskih vijećnika gosp. Franje Cimermana i ... Opširnije

ZAHVALA POVODOM 19. GODIŠNJICE ŽUPNIČKE SLUŽBE I OPROŠTAJ POVODOM ODLASKA U MIROVINU PREČ. NIKOLE SAMODOLA

19. KOLOVOZA 2018. u 09.00 sati je prečasni Nikola Samodol služio sv. Misu u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Nedelišću pod kojom se zahvalio Gospodinu Bogu za župničku službu koju je zadnjih 19 godina vršio u Nedelišću. Zahvalio se i svim župljanima koj... Opširnije

ZLATNA MISA PREČ. NIKOLE SAMODOLA, ŽUPNIKA U NEDELIŠĆU

U Nedelišću 26. VII. 2018. u župnoj crkvi Presvetog Trojstva proslavljena je pedeseta obljetnica svećeničkog ređenja preč. Nikole Samodola, župnika u Nedelišću. Na sv. Misi bilo je prisutno preko dvadesetak svećenika od kojih su dvojica rodom iz nedeliške... Opširnije

ZLATNI JUBILEJ - 50. GODIŠNJICA SVEĆENIŠTVA NAŠEGA ŽUPNIKA PREČ. NIKOLE SAMODOLA

26. srpnja 2018. godina je točno 50 godina od svećeničkog ređenja našega župnika Nikole Samodola. Naime, 26. srpnja 1968. godine u Šibeniku je tadašnji biskup Josip Arnerić zaredio za svećenika Nikolu Samodola. Preč. Nikola rođen je 25.X.1943, u Šibeniku ... Opširnije

HODOČAŠĆE NA TRSAT

Naša župa je 30. lipnja ove godine hodočastila k Majci Božjoj Trsatskoj na Trsat. Hodočastilo je oko 60-ak žuljana naše župe. Ove godine smo na poseban način molili za oproštenje grijeha i obraćenje grešnika. Pri dolasku smo formirali procesiju i ušli u ... Opširnije

MOLITVA ZA USPJEH PUČKIH MISIJA Život kratak, a smrt stalna Ja joj ne znam dan ni čas, Ako vrijeme gubim sada, Može propast i moj je spas. Imam samo jednu dušu, Nju mi dade vječni Bog, Propadne li ona ludo, Nema većeg od zla tog. Bog me vidi, Bog će sudit, Il' u pak'o il u raj. Il' u raju divna slava Il' u paklu strašan vaj. Sve se jednom svršit mora, Al' vječnost ostaje Il' u raju vječna slava, Il' u paklu strašan vaj. Spasitelju moj raspeti, Duši mojoj sada daj Pokajanje, oproštenje, Poslije smrti vječni raj.

Po sakramentu potvrde (krizme) na poseban način primamo dar Duha Svetoga koji nas ispunja svojim svjetlom i svojom snagom te nas “potvrđuje”, to jest ušvršćuje i utvrđuje u vjeri i ljubavi.  Ono što nam Duh Sveti na otajstven način dariva i izvodi u nama po sakramentu potvrde ukratko bismo mogli izraziti ovako: Duh Sveti usavršuje i dopunjuje u nama unutarnju sličnost Kristu (“suobličenje” Kristu) što nam je darovana na krštenju; potvrdom se krštenik potpunije i na osobniji način uključuje u Crkvu (potpunije se “ucjepljuje” u otajstveno Kristovo Tijelo i na potpuniji način postaje članom Božjega naroda). Time potvrđenik postaje sposobniji i obvezatniji sudjelovati u poslanju Crkve i preuzimati u njoj službe i odgovornosti. Zato kažemo da sakramentom potvrde postajemo “odrasli”, “zreli”, “Punoljetni” članovi Crkve. To znači da nakon svete potvrde, firmanici trebaju našu vjeru katoličku aktivno živjeti i u Crkvi i u javnome životu. Žalosno je da nakon svete Potvrde mnogi mladi više ne dolaze u crkvu niti svjedoče svoju vjeru. Umjesto da postanemo vojnici Božji, oni koji se bore za dobro, a protiv zla, mi često bježimo od takvih borbi te postajemo kukavice.

NEDJELJNA MISAO

25. nedjelja kroz godinu

ISUS KRIST – VELIKN LJUDSKOGA RODA Mudr 2,12.17-20; Ps 54,3-6.8; Jak 3,16 – 4,3; Mk 9,30-37 Uvod             Izraelski narod imao je mnogo velikaša i prvak koje povijest i dan danas bilježi. Jedan od najvećih izraelskih prvaka bio je Mojsije. Njemu se Gospodin Bog u obliku gorućega grma na sinajskome brdu ukazao i objavio mu svoje presveto Ime te mu zadao misiju izvođenja Izraelaca iz egipatskog ropstva. I zaista, Mojsije je učinio kako mu Je Gospodin rekao te uspio u toj misiji. No, kasnije se ogriješio o Gospodina  te nije mogao ući u Obećanu zemlju, već je narod uveo njegov nasljednik Jošua, također jedan od velikih izraelskih velikana. Kasnije su Izraelci i očekivala da će jedan poput tih velikana biti i Krist-Mesija-Pomazanik. To su očekivali i Isusovi učenici. Događaj na gori             Da je Isus jedan u nizu takvi velikana imali su priliku doživjeti apostoli Petar, Jakov i Ivan kada se Isus preobrazio na gori Taboru. Apostoli su vidjeli slavu Božju te Mojsiju i...

Opširnije

ŽUPNA HODOČAŠĆA

HRVATSKO NACIONALNO SVETIŠTE MAJKE BOŽJE BISTRIČKE

19.05.2018.

SVETIŠTE MAJKE BOŽJE TRSATSKE U RIJECI

30.06.2018.

EUHARISTIJSKO SVETIŠTE PREDRAGOCJENE KRVI KRISTOVE U LUDBREGU

01.09.2018.

MEDIA

FOTO GALERIJA

ŽUPNI LISTIĆ

KATOLIČKI TISAK

POVEZNICE

FACEBOOK